Nejlepší fitness náramky 2021
Fitness náramky jsou stále populárnějším doplňkem aktivních sportovců i běžných uživatelů. Nabízejí mnoho funkcí pro monitorování denní aktivity. Při nákupu se jako první rozhodněte, jaké výkonnostní údaje byste chtěli měřit. Také si nezapomeňte zkontrolovat, jakou má zařízení výdrž baterie a zda je kompatibilní s vaším telefonem. Celkové zpracování a použité materiály hrají důležitou roli v designu i v odolnosti.
Jaký fitness náramek vybrat dle testů a recenzí
Ocenění Vítěz srovnání Nejlepší poměr cena/výkon Dobrá varianta za nízkou cenu S nejdelší výdrží baterie Hodnocení 98 % 91 % 84 % 87 % Název Fitbit Charge 4 Huawei Band 4 Pro Xiaomi Mi Band 5 Garmin vívofit 4 S/M Vzhled Cena 3 500 Kč Více informací 1 400 Kč Více informací 750 Kč Více informací 1 600 Kč Více informací Klady Množství funkcí a přesných senzorů Přehledný displej s jednoduchým ovládáním Podporuje platby NFC Vodotěsnost Povedený design Snadné ovládání Pokročilé monitorování spánku GPS a dobrá senzorová výbava Vodotěsnost Různé designy ciferníku Nízká cena Mnoho sportovních režimů Vodotěsnost Dlouhá výdrž baterie Vzhledem k ceně dostatek funkcí Maximální výdrž baterie Kvalitní, odolné a vodotěsné zpracování Automatická detekce započaté aktivity Dobrá přesnost měření Přehledný displej s výbornou čitelností na slunci Zápory Vyšší cena Průměrná výdrž baterie (hlavně při použití GPS) Podpora méně sportů Menu není v češtině Horší přesnost GPS Baterie vydrží méně, než slibuje výrobce Malá písmenka na displeji Menší přesnost měření Nemá GPS (ale umí spolupracovat s mobilem s GPS) Nemá GPS Nemá notifikace na SMS a hovory Budík pípá a nevibruje Nemá sledování srdeční frekvence Kompatibilita iOS (12.2 a vyšší), Android (dle zařízení) i Windows iOS (9.0 a vyšší) Android (4.4 a vyšší) iOS (10.0 a vyšší), Android (5.0 a vyšší) iOS (9.0 a vyšší), Android (dle zařízení) i Windows Baterie Vestavěná, výdrž až 7 dní Vestavěná, výdrž až 12 dní Vestavěná, výdrž až 14 dní Vyměnitelná 2 × SR43, výdrž až 1 rok Displej PMOLED, 160 × 100 pixelů, 1,0" AMOLED, 240 × 120 pixelů, 0,95" AMOLED, 126 × 294 pixelů, 1,1" Transflektivní MIP, 88 × 88 pixelů, 0,4" Voděodolnost 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM Sportovní režimy 7 9 11 Automatické GPS Ano Ano Ne Ne NFC Ano Ne Ne Ne
1 Recenze fitness náramku Fitbit Charge 4 Vítěz srovnání
Hodnocení: 98 %
Recenze Fitbit Charge 4 Fitness náramek Fitbit Charge 4 cílí na náročné zákazníky. Nabízí pokročilé funkce spolupráce s mobilním telefonem, podporuje platby přes NFC i používání GPS. Může se pochlubit přesným měřením pohybových aktivit, skvěle propracovaným a přehledným uživatelským prostředím i hezkým designem.
Fitbit Charge 4 nabízí vše, co si můžete od sportovního náramku přát. Disponuje senzorem srdečního tepu, krokoměrem, výškoměrem i akcelerometrem. Krom rychlosti a vzdálenosti pohybu měří také spálené kalorie či vystoupaná patra. Sedm režimů sportů lze považovat za minimální základ a mnoho uživatelů by jistě uvítalo širší nabídku. Stanovení individuálních cílů a jejich kontrola v přehledné aplikaci pomáhá k motivaci k pohybu. Fitness náramek také umí cvičení pravidelně připomínat. Podporuje sledování spánkového a menstruačního cyklu. NFC pro bezkontaktní platby a přítomnost GPS ho řadí k pokročilým modelům. Vzhledem k množství aktivních funkcí však počítejte s výdrží baterie v rámci dnů, nikoliv týdnů. PMOLED displej je vysoce kvalitní, stejně jako celkové zpracování s vodotěsností do hloubky 50 metrů. V rámci komunikace s telefonem můžete využít například přehrávání hudby či notifikace. Třeničkou na dortu je hezký design.
Klady Množství funkcí a přesných senzorů
Přehledný displej s jednoduchým ovládáním
Podporuje platby NFC
Vodotěsnost
Povedený design Zápory Vyšší cena
Průměrná výdrž baterie (hlavně při použití GPS)
Podpora méně sportů
Kromě vyšší ceny, se kterou je nutné počítat, se mnohým uživatelům nelíbí občasně složitější párování a kratší výdrž při spuštěné GPS. Pro skvělé funkce a spolehlivost si tento fitness náramek všichni jen chválí.
Plno funkcí a senzorů s přesným měřením se hodí především pro uživatele, kteří hledají to nejlepší na trhu, jsou ochotni do nákupu fitness náramku investovat vyšší částku a pravidelněji ho dobíjet. Na rozdíl od levnějších typů nabízí i pokročilé funkce jako přesnou GPS či bezkontaktní platby pomocí NFC.
Orientační cena: 3 500 Kč
2 back to menu ↑ Recenze fitness náramku Huawei Band 4 Pro Nejlepší poměr cena/výkon
Hodnocení: 91 %
Recenze Huawei Band 4 Pro Huawei Band 4 Pro je fitness náramek s ideálním poměrem ceny a výkonu. Má ve výbavě GPS a mnoho senzorů. Vyniká v pokročilém měření spánku. Přesnost výsledků sportovních aktivit je pro hobby použití více než dostačující.
Vedle základních funkcí, jako je krokoměr se záznamem vzdálenosti i rychlosti, nabízí tento fitness náramek také informace o spálených kaloriích či srdečním tepu. Má 9 sportovních režimů a podporuje notifikace mobilního telefonu. Mezi přístroji s GPS patří Huawei Band 4 Pro k levnějším. Záznam trasy funguje spolehlivě ale méně přesně. V porovnání s konkurencí je zde detailně řešené sledování spánku. Fitness náramek rozpoznává 4 jeho fáze a dokáže odhalit 6 nejčastějších spánkových poruch. Díky nočnímu režimu vás nebude rušit svým světlem. AMOLED displej má dostatečné rozlišení 240 × 120 pixelů. Baterie vydrží 5 až 12 dní v závislosti na používání. Se zapnutou GPS se však vybije velmi rychle. Jistě vás potěší voděodolnost až do hloubky 50 metrů a mnoho motivů ciferníku. Naopak záporem v uživatelském ovládání je absence češtiny. I bez ní se ale lze v přehledném rozhraní snadno vyznat.
Klady Snadné ovládání
Pokročilé monitorování spánku
GPS a dobrá senzorová výbava
Vodotěsnost
Různé designy ciferníku Zápory Menu není v češtině
Horší přesnost GPS
Baterie vydrží méně, než slibuje výrobce
S celkovým fungováním fitness náramku jsou uživatelé vesměs spokojení. Oblíbené je především množství ciferníků. Jako hlavní problém vidí rychlejší ubývání baterie při intenzivním používání.
Jeden z nejdostupnějších fitness náramků s přítomností GPS nabízí kromě záznamu sportovních aktivit také přesné měření spánku. Pokud vám nestačí základní modely, bude Huawei Band 4 Pro dobrou volbou za přijatelnou cenu.
Orientační cena: 1 400 Kč
3 back to menu ↑ Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 5 Dobrá varianta za nízkou cenu
Hodnocení: 84 %
Recenze Xiaomi Mi Band 5 Za nízkou cenu toho fitness náramek Xiaomi Mi Band 5 zvládne opravdu hodně. Podporuje velké množství sportovních režimů a nabízí různé základní i rozšířené funkce. Ačkoliv nemá vlastní GPS, lze ji nahradit připojením na telefon. Velkým plusem je také dlouhá výdrž baterie.
Xiaomi Mi Band 5 je při zachování příznivé ceny vybaven moha zajímavými funkcemi. Některé z nich jsou však poněkud omezené. Například chybějící GPS nahrazuje telefon, jehož připojení k satelitům fitness náramek využívá pro vykreslení mapy. Plnohodnotně a samostatně měří ušlé kroky, vzdálenost, rychlost i spálené kalorie. Rovněž disponuje snímačem tepu. S pomocí zadaných a naměřených údajů vypočítává, kolik pohybu potřebujete pro zdraví. Velké množství jedenácti sportovních režimů vás nebude nijak omezovat. Statistiky aktivit však nejsou tak přesné jako u několikanásobně dražších přístrojů. Bluetooth 5.0 bezproblémově spolupracuje s telefonem. Můžete přes náramek ovládat foťák nebo třeba hudbu. Výdrž baterie 14 dní patří k nadstandardním hodnotám. Konstrukce je voděodolná do hloubky 50 metrů a AMOLED displej má velké rozlišení 126 × 294 pixelů. Menší zobrazení písmenek může být pro někoho hůře čitelné.
Klady Nízká cena
Mnoho sportovních režimů
Vodotěsnost
Dlouhá výdrž baterie
Vzhledem k ceně dostatek funkcí Zápory Malá písmenka na displeji
Menší přesnost měření
Nemá GPS (ale umí spolupracovat s mobilem s GPS)
Tento fitness náramek patří mezi uživateli k nejoblíbenějším. Oceňují na něm především množství funkcí vzhledem k nízké pořizovací ceně, odolnost a výdrž baterie.
Tento fitness náramek stojí málo a vzhledem ke své ceně nabízí opravdu hodně funkcí. Měří tep i sportovní aktivity. Udělá vám radost dlouhou výdrží baterie a velkým počtem sportovních režimů. Bude ideální pro všechny začínající sportovce, kteří hledají svůj první chytrý měřič.
Orientační cena: 750 Kč
4 back to menu ↑ Recenze fitness náramku Garmin vívofit 4 S/M S nejdelší výdrží baterie
Hodnocení: 87 %
Recenze Garmin vívofit 4 SM Garmin vívofit 4 S/M je poněkud atypický fitness náramek. Má vyměnitelnou baterii s výdrží až jeden rok. Pokud oželíte mnohdy zbytečné funkce jako notifikace SMS nebo měření tepu, bude maximálně spolehlivým a vysoce odolným parťákem.
Garmin vívofit 4 S/M se liší od běžných fitness náramků především v provedení baterie. Ta je vyjímatelná, nikoliv vestavěná. Dva články SR43 zajistí až roční chod bez starostí s dobíjením. Prestižní značka Garmin se vyznačuje vysokou odolností. Sportovní náramek lze potopit až do hloubky 50 metrů. Díky kvalitnímu zpracování se nemusíte bát mechanického poškození. Extrémně malý displej 0,4 palců není náchylný k praskání a vyznačuje se výbornou čitelností i na ostrém slunci. V rámci technické výbavy má Garmin vívofit 4 S/M mnohé vychytávky, které u konkurence běžně nenajdete. Například není nutné spouštět a zastavovat měření jednotlivých sportovních aktivit. Detekce probíhá automaticky a velmi spolehlivě. Měření je vzhledem k přijatelné ceně přístroje opravdu přesné. Někomu zde však mohou chybět rozšířené funkce jako GPS, notifikace z mobilu nebo sledování srdeční frekvence.
Klady Maximální výdrž baterie
Kvalitní, odolné a vodotěsné zpracování
Automatická detekce započaté aktivity
Dobrá přesnost měření
Přehledný displej s výbornou čitelností na slunci Zápory Nemá GPS
Nemá notifikace na SMS a hovory
Budík pípá a nevibruje
Nemá sledování srdeční frekvence
Zákazníci, kteří požadují dlouhou výdrž baterie, kvalitní zpracování a dobře čitelný displej, na toto zařízení nedají dopustit. Jiným vadí absence GPS a notifikací.
Garmin vívofit 4 S/M jistě není fitness náramek pro každého. Na první pohled se odlišuje malým displejem. Pokud víte, že mapy tratí ani měření tepu nevyužijete, a naopak hledáte odolnější zařízení, budete z něj nadšení. Jeho hlavní doménou je obrovská výdrž vyměnitelné baterie a automatická detekce aktivity.
Orientační cena: 1 600 Kč
Jak vybrat fitness náramek
Jak již název “fitness náramek” napovídá, tato malá a chytrá zařízení jsou určena pro sledování vaší pohybové aktivity a nosí se na zápěstí. Monitorují ušlé kroky v průběhu dne, poskytnou statistiky tréninku a také často umí snímat délku a kvalitu spánku. V neposlední řadě zobrazují čas a datum, tudíž zastoupí běžné digitální hodinky. Některé mají i další funkce, jako například stopky, měření tepu nebo notifikace z vašeho mobilního telefonu.
Při výběru hraje velkou roli celá řada parametrů, na které byste měli dávat pozor. Základem je, aby fitness náramek spolupracoval s vaším chytrým mobilním telefonem. Bez něj a nainstalované kompatibilní ovládací aplikace se totiž většinou neobejdete. Dále jsou zásadní funkce, které budete používat, a pořizovací cena. Všeobecně platí, že čím více jste si ochotni za fitness náramek připlatit, tím více možností vám nabídne.
Mezi zásadní a mnohdy opomíjené parametry patří výdrž baterie. Tu volte co nejvyšší, abyste nemuseli vaše zařízení zbytečně často nabíjet a sundávat z ruky. Pro správné měření jej totiž budete nosit po celý den. Ačkoliv je fitness náramek především praktickým pomocníkem pro aktivní jedince, plní také funkci módního doplňku. Proto mnoho lidí při nákupu zohledňuje i design a možnost ladění k různým outfitům.
Jaký fitness náramek vybrat stručně:
Ujistěte se, zda je kompatibilní s vaším telefonem – většina fitness náramků spolupracuje se všemi telefony, ale kontrola podporovaných operačních systémů nikdy není od věci.
– většina fitness náramků spolupracuje se všemi telefony, ale kontrola podporovaných operačních systémů nikdy není od věci. Určete si, jaké funkce a senzory budete používat – nejzásadnější parametr; říká, co všechno váš fitness náramek umí.
– nejzásadnější parametr; říká, co všechno váš fitness náramek umí. Podívejte se na výdrž baterie – čím větší výdrž baterie tím lépe, ať vás fitness náramek neobtěžuje s příliš častou nutností nabíjení.
– čím větší výdrž baterie tím lépe, ať vás fitness náramek neobtěžuje s příliš častou nutností nabíjení. Zaměřte se na materiály a kvalitu zpracování – ideální fitness náramky by měly být odolné a zároveň vypadat hezky, podívejte se na displej i na pásky – ty se mnohdy dají vyměňovat.
Fitness náramek vs. sportovní / chytré hodinky
Na trhu se setkáte s množstvím chytrých měřičů na ruku, které se mohou zákazníkům vzájemně plést. Ačkoliv i výrobci občas přijdou s modelem, který se prolíná více kategoriemi, pro zjednodušení a pochopení rozdílů lze přístroje rozdělit na několik základních druhů:
Fitness náramky (také nazývané jako chytré náramky nebo sportovní náramky)
Sportovní hodinky čili sporttestery
Chytré hodinky
Obrázek schématu typů hodinek – zdroj
Všechna tato zařízení jsou chytrými elektronickými pomocníky. Chcete-li si je pořídit jen jako alternativu ke klasickým hodinkám, budete z nich nejspíše zklamaní. Čas sice ukazují, ale díky přítomnosti mnoha funkcí nemají tak velkou výdrž baterie – s více jak ročním chodem jako u digitálek nepočítejte. Pokud naopak jejich možnosti naplno využijete, udělají vám dobrou službu i za cenu pravidelného dobíjení.
Typ Fitness náramky Sportovní hodinky Chytré hodinky Design Náramek s podlouhlým displejem Hodinky sportovního stylu Hodinky klasického nebo elegantního stylu Cena Nejlevněšjí Střední Nejdražší Výdrž baterie Zpravidla nadprůměrná Střední Zpravidla střední, velmi záleží na konkrétním modelu a způsobu používání Využití Měření sportovní aktivity Měření sportovní aktivity Měření sportovní aktivity / prodloužená ruka telefonu nebo dokonce autonomní mobilní zařízení Přesnost měření Základní, orientační Více přesné Více přesné
Kompatibilita s mobilním telefonem
U většiny fitness náramků budete k plnohodnotnému používání potřebovat chytrý telefon. Pro detailnější ovládání i výpis statistik v grafu totiž slouží mobilní aplikace. Displej náramku je k těmto účelům příliš malý. Informace o stažení vhodného softwaru vám poskytne samotné zařízení nebo návod k produktu. Dobrým tipem je si ještě před nákupem přečíst recenze kompatibilní aplikace, abyste věděli, jak jsou s ní ostatní uživatelé spokojeni.
Fitness náramek nemusí být stejné značky jako telefon, aby spolu zařízení spolupracovala. Záleží na operačním systému. Většina modelů podporuje iOS a Android, některá výjimečně i Windows. Majitelé mobilu s méně rozšířeným operačním systémem, popřípadě i uživatelé iPhonu, by měli dávat na kompatibilitu pozor. Problém ale nastává spíše u hodinek, nikoliv u sportovních náramků; například Apple Watch s Androidy nefungují.
Každý fitness náramek má uvedené nejen samotné operační systémy, se kterými ho lze používat, ale také jejich verze. Na to si dávejte pozor, pokud máte hodně starý a neaktualizovaný telefon. Svou verzi operačního systému zjistíte zpravidla v nastavení mobilu. Měla by být stejná nebo vyšší, než jakou uvádí výrobce jako minimální. Ale žádný strach – drtivá většina fitness náramků je kompatibilní i s mnoho let starým softwarem.
Funkční výbava a senzory
Funkce a měřící senzory jsou nejdůležitějším parametrem. Říkají, kolik toho bude váš fitness náramek umět. Před nákupem si určete, jaké konkrétní vychytávky na svém sportovním pomocníkovi chcete využívat. Myslete však na to, že čím je zařízení technologicky pokročilejší, tím bývá dražší. Při výběru se můžete nechat inspirovat seznamem nejčastějších a nejoblíbenějších fitness funkcí:
Krokoměr – Nejběžnější funkce, kterou má většina fitness náramků. Počítá ušlé kroky za den; u levných modelů ne příliš přesně a jen orientačně.
– Nejběžnější funkce, kterou má většina fitness náramků. Počítá ušlé kroky za den; u levných modelů ne příliš přesně a jen orientačně. Rychlost – Sportovní náramek měří, jakou rychlostí se pohybujete. Funguje u chůze, běhu, ale i u jízdy na kole nebo plavání.
– Sportovní náramek měří, jakou rychlostí se pohybujete. Funguje u chůze, běhu, ale i u jízdy na kole nebo plavání. Vzdálenost – Říká, kolik kilometrů jste za den nebo za jednu sportovní aktivitu urazili; přesnosti pomáhá GPS nebo nastavitelná délka kroku.
– Říká, kolik kilometrů jste za den nebo za jednu sportovní aktivitu urazili; přesnosti pomáhá GPS nebo nastavitelná délka kroku. Trasa – Zaznamenává pohyb na mapě. Nutná je přítomnost GPS.
– Zaznamenává pohyb na mapě. Nutná je přítomnost GPS. Vystoupaná patra – Vyšlá poschodí počítá barometrický výškoměr. Jedno patro odpovídá cca výšce 3 metry.
– Vyšlá poschodí počítá barometrický výškoměr. Jedno patro odpovídá cca výšce 3 metry. Spálené kalorie – Pokud chcete zhubnout, fitness náramek převede výkon na odhad spálených kalorií s ohledem na vaše tělesné parametry.
– Pokud chcete zhubnout, fitness náramek převede výkon na odhad spálených kalorií s ohledem na vaše tělesné parametry. Tepová frekvence – Tep se měří na zápěstí senzorem v dolní části sportovního náramku nebo přesněji pomocí externího hrudního pásu. U levných modelů může být odchylka až 5 tepů.
Velká část chytrých náramků umožňuje stanovení si denních cílů, které vám následně pomáhá dodržovat. Kromě plynulého měření v průběhu dne si můžete zaznamenávat i statistiky jednorázové aktivity. V nabídce sportů najdete například chůzi, běh, jízdu na kole, jógu, veslování, plavání, box, horolezectví, tenis, lyžování a další.
Mnohé modely sportovních náramků krom denních aktivit hlídají také spánek. Díky podrobným statistikám o jeho délce a kvalitě lze vyhodnocovat údaje a snadno tak pracovat na zlepšení své regenerace. Ve výbavě zpravidla nechybí ani další funkce, které využijete v běžném životě. Těmi jsou například:
Budík – Jemné vibrace jsou příjemné pro pozvolné probouzení.
– Jemné vibrace jsou příjemné pro pozvolné probouzení. Stopky – Hodí se například pro měření sportovních okruhů.
– Hodí se například pro měření sportovních okruhů. Placení – Stačí jen přiložit chytrý náramek k terminálu a nemusíte ani vyndavat platební kartu. Pro placení je zapotřebí technologie NFC.
– Stačí jen přiložit chytrý náramek k terminálu a nemusíte ani vyndavat platební kartu. Pro placení je zapotřebí technologie NFC. Napojení na telefon – Po spárování s mobilem se mohou zobrazovat notifikace hovorů a SMS zpráv. Také lze přes sportovní náramek ovládat vybrané funkce jako spoušť foťáku či hudební přehrávač.
Výdrž baterie
Výdrž baterie patří mezi zásadní parametry. Nutnost velmi častého dobíjení totiž dokáže používání chytrých měřičů pěkně zprotivit. Dobrou zprávou je, že sportovní náramky si ve srovnání s hodinkami vedou v tomto ohledu velmi dobře a zpravidla dokáží fungovat déle. Na jejich displeji najdete ukazatel, který vám říká, kolik baterie ještě zbývá, abyste si mohli dobíjení dopředu naplánovat.
Doba provozu bez nabíjení se u jednotlivých fitness náramků liší i několikanásobně. Pohybuje se v rozmezí od jednoho dne až po několik měsíců. V průměru vydrží baterie přibližně týden.
Baterie je nejčastěji vestavěná a dobíjí se přes USB kabel. Doba doplnění kapacity je různá. V průměru můžete očekávat cca hodinu. Výjimečně mohou mít některé typy sportovních náramků baterii vyjímatelnou. Její výměna je snadná a rychlá, avšak každému nemusí vyhovovat dokupování zdroje namísto jednoduchého připojení konektoru. Plusem je v tomto případě delší výdrž.
Displej
Podrobné statistiky budete sledovat na telefonu; displej slouží pro okamžitou kontrolu aktuálního času, počtu kroků a různých sportovních aktivit. Pokud víte, že jej nebudete používat, nabízí se modely jen s LED diodami. Avšak většina fitness náramků displej má a uživatelé ho zpravidla vyžadují.
Kvůli malé velikosti displeje je velmi důležité uspořádání zobrazovaných informací. Všechny položky by měly být čitelné při rychlém pohledu bez zbytečného scrollování, nastavování nebo mžourání do spousty písmen natlačených na sebe. Při provozování venkovních sportovních aktivit by měl být displej čitelný i na ostrém slunci.
Sportovní náramky mohou být vybavené jednoduchými displeji i kvalitnějšími OLED a AMOLED typy. Čím větší plochu mají, tím lepší je jejich čitelnost. Avšak pokročilé a velké displeje spotřebovávají hodně baterie. Větší plocha také znamená větší riziko rozbití. Úhlopříčka se pohybuje nejčastěji kolem jednoho palce.
Odolnost
Odolnost překvapivě nezáleží tolik na použitém materiálu těla sportovního náramku, jako na jeho utěsnění a na sklu. Displej a spoje jsou, stejně jako u mobilních telefonů, tím nejnáchylnějším místem celého zařízení.
Abyste předcházeli poškrábání nebo hůře prasknutí displeje, volte odolnější skla. Těmi jsou například safírové, minerální či chemicky tvrzené sklo. Zpevněné varianty mívají také označení Gorilla Glass. Najdete je u výrobků střední a vyšší třídy. Naopak levné a plastové displeje příliš velkou odolností nedisponují. Pro prodloužení životnosti lze na některé fitness náramky použít ochrannou folii.
Informace o správném utěsnění proti prachovým částečkám a především proti vodě vám poskytnou certifikace odolnosti. Čím vyšší ji bude váš fitness náramek mít, tím méně se budete muset při jeho nošení omezovat. Nejčastěji se můžete setkat s úrovněmi krytí označenými jako:
IP68 – prachuvzdorný, lze ho zcela potopit pod hladinu i s ním plavat
– prachuvzdorný, lze ho zcela potopit pod hladinu i s ním plavat IP67 – prachuvzdorný, lze ho ponořit na 30 minut do hloubky 1 metr, ale není vhodný na plavání
– prachuvzdorný, lze ho ponořit na 30 minut do hloubky 1 metr, ale není vhodný na plavání IP64 (IP65, IP66) – prachuvzdorný, nelze ponořit, nevadí mu stříkající voda (sprcha, déšť), jednotlivé hodnoty krytí se liší dle možného tlaku vody
– prachuvzdorný, nelze ponořit, nevadí mu stříkající voda (sprcha, déšť), jednotlivé hodnoty krytí se liší dle možného tlaku vody “X”ATM – voděodolný, číslo určuje hloubku ponoru a tlak v atmosférách (atm), který lze na náramek vyvinout.
Výrobní materiál
Mechanické vlastnosti fitness náramkům z velké části dává materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Celkově je můžeme rozdělit do dvou základních kategorií – plastové a kovové. Každé provedení má své výhody i nevýhody. Záleží jen na vás, co budete preferovat.
Materiál Klady Zápory Plast (guma, silikon) Nízká hmotnost, nízká cena, větší výběr na trhu Nepůsobí příliš elegantně nebo draze, většinou menší odolnost než u kovu Kov Působí elegantně, zpravidla větší odolnost než u plastu Vyšší hmotnost,vyšší cena, menší výběr na trhu
Svou roli hraje také povrchová úprava. U různých výrobců mohou být fitness náramky ze stejného materiálu na dotyk rozdílné. Tuto vlastnost bohužel zjistíte až po vyzkoušení. Rozhodně se ale nemusíte ničeho bát. V současné době jsou všechny modely včetně těch levných při kontaktu s kůží příjemné a především zdravotně nezávadné.
Velkou výhodou je, že pásky se dají ve většině případů měnit. Lze je střídat podle toho, zda zrovna sportujete nebo se účastníte společenské akce. Vedle univerzálních odstínů, jako je černá nebo stříbrná, na trhu najdete také veselé barvy. S jejich pomocí si můžete svůj fitness náramek sladit s oblečením a vytvořit z něj hezký a přitom praktický módní doplněk.
Hmotnost
Jak již víte, hmotnost závisí na použitém materiálu. Zatímco plastové fitness náramky s váhou okolo 20 g sotva na ruce ucítíte, kov může mít 200, 300 nebo i více gramů. Velikostně se tyto varianty nijak neliší a žádná z nich vám nebude při sportu ani při běžném denním používání překážet.
Nejste-li zvyklí nosit cokoliv na zápěstí, budou vám spíše vyhovovat lehčí varianty. Pokud přecházíte k fitness náramkům od klasických hodinek, zejména pánských digitálek, určitě oceníte spíše kovové provedení. Záleží jen na tom, zda je vám příjemnější cítit na ruce váhu zařízení či nikoliv.
Příslušenství
S fitness náramkem standardně obdržíte i nabíječku a jeden pásek. Někdy bývají součástí balení rovnou dva řemínky; zpravidla jinak barevné nebo vyrobené z různých materiálů. Například kožený pro společenské události a gumový pro sport. Velmi praktickými doplňky jsou ochranná sklíčka a folie. S nimi se však setkáte méně často a spíše u pokročilejších výrobků.
Cena
Fitness náramky se od sebe výrazně liší nejen funkcemi a výdrží baterie, ale také svou cenou. Rozpětí je široké a platí zde poměrně spolehlivá přímá úměra – čím je výrobek dražší, tím více možností vám nabídne.
Do 1 000 Kč
Fitness náramky v dolní polovině nejnižší cenové kategorie (do 500 Kč) patří mezi úplný základ. Fungují především jako krokoměry. Nejsou nejpřesnější, ale užijete si s nimi mnoho zábavy. Ty pokročilejší mívají i měřič tepu, stopky a další běžné funkce. Zařízení do 1 000 Kč jsou obvykle vybavená levnějšími displeji.
Od 1 000 do 2 000 Kč
Pokud si pořídíte sportovní náramek od 1 000 do 2 000 Kč, můžete očekávat zajímavé vymoženosti, jako je například přesnější počítání kalorií a pokročilejší spolupráce s mobilním telefonem v podobě notifikací. Velkým plusem je také kvalitnější a odolnější zpracování.
Nad 2 000 Kč
V top cenové třídě najdete fitness náramky za několik tisíc. Tyto výrobky se mohou pochlubit velkou odolností a přesností měření, která bude dostačující i pro profesionální sportovce. Ty nejdražší se již přibližují k hodinkám s velkým displejem a v mnohém zastoupí váš mobilní telefon.
Zdroje:
Další srovnání
Write a Comment