TOP 10 Nejlepší chytré hodinky

⌚ TOP 10 Recenze nejlepší chytré hodinky tohoto roku Nechte si poradit našim testem & recenzí 10 nejlepších chytrých hodinek Šetříme Vám čas, peníze a nervy při hledání nejlepších chytrých hodinek.

Podle výsledků nezávislých testů spotřebitelů snadno vyberete chytré hodinky s nejlepším poměrem cena – výkon.

Nasměrujeme Vás cestou nejlevnější ceny na Českém trhu či na nejspolehlivější eshop.

Vítězové testu spotřebitelů v kategorie nejlepší chytré hodinky roku 2022

Jak chytré hodinky fungují?

Chytré hodinky vlastně fungují podobně jako chytrý telefon. Samozřejmě se liší tvarem a velikostí displeje, ale operační systém v nich najdete samozřejmě taky. Oproti mobilním telefonům mohou být někdy chytré hodinky pomalejší, a to proto, že ne složité do malého prostoru umístit hardware. Existují však modely, které si s tímto problémem poměrně dobře poradili. Podobně je to také s citlivostí displeje. Některé modely mají displej citlivější, jiné méně. Na trhu je opravdu velké množství chytrých hodinek, takže si určitě vyberete, a to nejen z hlediska funkčnosti, ale také z hlediska designu. Nezapomínejte však na to, že oproti klasickým hodinkám si rozhodně připlatíte, zejména u kvalitních značkových typů. Navíc mají samozřejmě chytré hodinky vestavěnou baterii, kterou je nutné pravidelně nabíjet, stejně jako u mobilního telefonu.

⚖️ TOP 10 Nejlepší chytré hodinky na trhu v roce 2022

Co chytré hodinky vlastně umí?

Příjímat/ posílat SMS – Pokud hodinky spárujete s chytrým telefonem, můžete na nich minimálně přijímat SMS zprávy. Některé modely je umí i odesílat. K hodinkám si také můžete pořídit samostatnou SIM kartu.

Přijímat notifikace – Kromě SMS si na chytrých hodinkách samozřejmě přečtete také notifikace z jiných aplikací, například messengeru nebo facebooku.

Telefonování – S přijímáním hovorů a telefonováním je to stejné, jako v případě SMS. Vše lze samozřejmě s připojením k telefonu nebo se samostatnou kartou.

Navigace – Některé modely obsahují GPS modul, takže je lze využívat jako navigaci.

Internetový prohlížeč – Chytré hodinky vám umožní i omezené brouzdání po internetu. Myslete však na to, že displej na čtení dlouhých textů opravdu malý.

Aplikace – Do některých modelů lze stáhnout další aplikace, stejně jako do telefonu nebo tabletu.

Další funkce – Sportovní hodinky mají samozřejmě funkce pro sportovce. Některé modely pak nabízí třeba barometr nebo teploměr. Existují i takové, které v sobě mají zabudovaný fotoaparát. Jde však opravdu o okrajovou funkci. Nepočítejte s tím, že pořídíte kvalitní snímky.

nejlevnější a nejlepší chytré hodinky

Podle čeho vybrat vhodné chytré hodinky?

Jak již bylo řečeno, na trhu je opravdu velké množství chytrých hodinek v různých cenových hladinách. Záleží samozřejmě na každém, co mu bude vyhovovat a zda dá přednost množství funkcí a preciznosti nebo raději nižší ceně. Na co se tedy zaměřit při výběru?

Samozřejmě je nejprve vhodné si rozmyslet, jaké funkce tedy od chytrých hodinek očekáváme a bez čeho se klidně obejdeme. Kromě toho je však vhodné sledovat také například hardwarovou výbavu. Vhodné je, pokud si pořídíte chytré hodinky, které mají dvoujádrový procesor a alespoň 512 MB RAM. Zaměřte se také na kapacitu vnitřního úložiště, spokojení byste mohli být od 4GB. Někdy je možné tuto paměť rozšířit, stejně jako u mobilního telefonu paměťovou kartou.

Baterie

Důležitou součástí přístroje je samozřejmě také baterie. Právě na její velikosti záleží její výdrž. Tu pak samozřejmě ovlivňuje také to, které aplikace využíváte. Někteří udávají výdrž baterie v hodinách. To je však krajně zavádějící, protože baterie samozřejmě vydrží jinou dobu, pokud budete hodinky používat každých pár minut nebo jednou za pár hodin. Ideálnější je, pokud je uvedená kapacita baterie v miliampérhodinách. Průměrná hodnota by měla být asi 400 mAh. Výdrž však záleží samozřejmě i na typu displeje. Orientace tak není vůbec jednoduchá. Ideální je orientovat se dle recenzí uživatelů, kteří mají s daným výrobkem osobní zkušenosti. V případě, že máte vybraný přesný typ chytrých hodinek a nechcete dělat kompromisy kvůli baterii, doporučujeme přemýšlet o přenosné PowerBance, která umožní prodloužit výdrž baterie na cestách o několik dní.

Displej

Nejdůležitější u displeje je samozřejmě jeho čitelnost, a to i na přímém slunci nebo ve tmě. Vhodné je tedy, když je displej kontrastní a má vysoký jas. Ten lze většinou regulovat. Chytré hodinky většinou používají buď IPS displej nebo modernější OLED technologii. U prvního jmenovaného se setkáte se slušným maximálním jasem, černá však bude mít horší zobrazení. OLED technologie, která je dražší, tento problém nemá. S jasem v tomto případě budete určitě také velmi spokojeni. Bohužel však tento typ displeje bude náročnější na baterii. Má totiž větší spotřebu energie než IPS displej.

Operační systém

Existuje samozřejmě mnoho operačních systémů, které se využívají. Obecně je lepší volit otevřený než uzavřený operační systém. Do takového totiž můžete stahovat další aplikace. Uzavřený operační systém využívá vždy jen jeden výrobce, a tak podpora aplikací bude znatelně menší. Mezi nejrozšířenější systémy patří Android Wear, WatchOS a Tizen. Nikterak zásadně se neliší, každý operační systém však využívá jiná značka. V rozhodování o koupi vám tak mohou pomoc osobní preference některé značky. Ideální je vybrat si hodinky stejné značky jako mobilní telefon. Pokud si vyberete jinou, je třeba dávat pozor, aby byly chytré hodinky s vaším telefonem kompatibilní.

Jsou chytré hodinky odolné proti prachu a vodě?

U většiny chytrých hodinek s tím není žádný problém. Hodinky jsou označené stupnicí odolnosti, stejně jako mobilní telefony. Hodinky tak mohou být označené například IP 01. První číslice přitom udává odolnost vůči prachu, druhá proti vodě. Škála v obou případech začíná na nule. V případě prachu končí na čísle šest, v případě vody na čísle osm. Nejvíce odolné jsou tedy chytré hodiny označené IP68. Obecně platí, že čím větší číslo, tím větší odolnost. V případě vody znamená číslo šest možnost hodinky vystavovat proudu vody, sedmička umožňuje ponoření do metru vody a osmička možnost potápění až do pěti metrové hloubky.

Dětské chytré hodinky

Kromě klasických chytrých hodinek jsou samozřejmě na trhu také dětské chytré hodinky, které jsou pro děti uzpůsobené designem a mívají také speciální funkce. Ty jsou výhodné hlavně pro rodiče. Tyto hodinky nabízí například GPS lokaci dítěte a některé i vzdálený odposlech. Existují i modely s SOS tlačítkem.

Kolik chytré hodinky stojí?

Nejlevnější modely z Číny vás vyjde na pár set korun. Jejich využití a kvalita samozřejmě budou vždy odpovídat také ceně výrobku. Pokud se rozhodnete pro kvalitní hodinky, je třeba investovat minimálně několik tisíc korun. Pro většinu uživatel tak budou dostačující hodinky do 5000 Kč. Takové hodinky vám nabídnout většinu potřebných funkcí a uspokojující výdrž baterie. Zvyšující cena pak znamená pokročilejší funkce, ale také exkluzivnější materiál nebo design. Pamatujte také na to, že pokud hodinky budou stát více než 15 000 Kč, bude již platit hlavně za exkluzivitu. Tedy omezenou kolekci, případně nádherný design.

Výhody chytrých hodinek

Díky používání hodinek se vám možná prodlouží výdrž baterie na telefonu, jelikož některé věci vyřídíte právě přes hodinky. Navíc podívat se na hodinky je rychlejší a pohodlnější než za každých okolností tahat mobil. Někdy navíc etiketa nedovoluje kontrolovat telefon, pohled na hodinky tak bude vhodnější.

Ohodnoťte tento příspěvek! 4.3 /5 ( 6 )

Write a Comment