Xiaomi MiBand 4 - nejlepší chytrý náramek a jeho recenze
Nejlepší fitness náramky (nejen) na jaro: 7 produktů, které stojí za to
Pokud vám vyloženě nevadí značka Samsung, můžete to zkusit s tímto kouskem. Má 1,1″ AMOLED displej s 3D sklem a chlubit se může voděodolností až do 50 metrů, dotykovým displejem, 9 aktivitami, měřením spánku a maximální výdrží až 21 dní, přičemž samozřejmě bude ve velkém záležet, jakým způsobem jej budete používat. Jeho cena je 1019 korun.
Fitbit Charge 5
Pokud to myslíte se sportováním vážně a trváte na fitness náramku, měli byste pozornost věnovat Fitbitu Charge 5. Jedná se o Bluetooth náramek s dotykovým 1,04“ AMOLED displejem, jehož jas je až 450 nitů. Disponuje EKG, měřením saturace kyslíku a GPS. Skvělá je také odolnost, jelikož náramek se chlubí certifikací IPX8, což dle výrobce zaručí voděodolnost až do 50 metrů. Zařízení je z hliníku a do vínku dostal sklo Gorilla Glass 3. Velikost pouzdra je 22,79 milimetrů a hmotnost je 29 gramů. Co se obvodu zápěstí týče, dodávaným pryžovým náramkem můžete nastavit obvod od 14 do 22 centimetrů. Výdrž baterie je až 7 dní. Ve velkém ale bude záležet, jak budete náramek používat. S tímto náramkem můžete také platit, a to díky funkci Fitbit Pay. Ze zdravotních funkcí zde máte monitoring spánku, připomenutí pohybu, sledování menstruačního cyklu, měření saturace kyslíku v krvi, měření úrovně stresu, upozornění na srdeční problémy, dechové cvičení měření EKG, inteligentní buzení, výpočet přijatých kalorií. Jeho cena je 3990 korun.
Fotogalerie #6 Fitbit Charge - 5 (12) Fitbit Charge - 5 (13) Fitbit Charge - 5 (14) Fitbit Charge - 5 (15) +6 fotek Fitbit Charge - 5 (16) Fitbit Charge - 5 (17) Fitbit Charge - 5 (18) Fitbit Charge - 5 (19) Fitbit Charge - 5 (20) Vstoupit do galerie
Náramek Fitbit Charge 5 můžete zakoupit pod tímto odkazem
Nejlepší fitness náramky: Test, recenze chytrých náramků (2022)
Fitbit Charge 2 L
Fitness náramek Fitbit Charge 2 L je vybaven kvalitním snímačem srdečního tepu s názvem PurePulse, nebo funkcí Connected GPS. Ve výbavě jsou i další užitečné funkce, jako je třeba SmartTrack, nebo Fiteness Level. Potěšující je i možnost změny designu náramku, a to díky praktickým vyměnitelným páskům.
Sportovní náramek má veliký OLED displej, který zobrazuje všechny potřebné údaje. Do vnitřní paměti se vejdou data až za 7 dní běžných aktivit, poté je potřeba je přenést do mobilu, se kterým dojde ke snadnému spárování pomocí Bluetooth 4.0. Nechybí mu ani notifikace hovorů a SMS.
Na jedno nabití lze náramek v závislosti na využití užívat zhruba 5 dní. Kompatibilní je i s klasickými počítači, konkrétně se systémem Mac OS X a Windows 10. Kladem je krátká doba nabíjení, která je zhruba 1 – 2 hodiny, negativem naopak relativně krátká výdrž, která je maximálně 5 dní.
Xiaomi MiBand 4 - nejlepší chytrý náramek a jeho recenze
Xiaomi MiBand 4 - nejlepší chytrý náramek a jeho recenze
Připravil jsem si pro vás recenzi chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4. Jak již název napovídá, jedná se již o čtvrtou generaci, která nově přišla s barevným displejem a zajímavými funkcemi, které v loňském MiBandu 3 chyběly. Pojďte se na nový Mi Band 4 podívat pěkně z blízka skrze tuto recenzi.
Pár slov na úvod
Chytré náramky jsem si poměrně oblíbil a musím se přiznat, že jsem MiBandy poctivě testoval už od jejich první generace - modelu 1S. Za ty 4 roky Xiaomi MiBand neskutečně dospěl a posunul se ve všech směrech zase o pěkný krůček dále. MiBand 4 je naprosto parádní a hlavně cenově dostupný chytrý náramek, který díky barevnému displeji zvládne i mnoho dalších věcí, než je samotné měření kroků a srdečního tepu.
Obsah balení
Tady toho není moc co vymýšlet, Xiaomi MiBand 4 je zabalen v přibližně stejně velké krabičce, jako loňský model. Z naprosto čistého designu prvních 2 generací zde vidíme pěkně potisklou papírovou krabičku s fotkou náramku a velkou číslicí 4. Krabička se vyšupuje směrem nahoru nebo dolů (podle toho, na jaké straně ji otevřete).
Po otevření jsou uvnitř 3 oddělené sekce. V té nejmenší je uložena USB nabíječka, v uzavřené sekci je ukryt manuál / návod v různých jazycích a naštěstí nechybí angličtina. Návod jsem ale nečetl, vše je totiž naprosto intuitivní. V poslední sekci je ukryt silikonový náramek, do kterého se vkládá samotný MiBand 4 (měřící modul fazolovitého tvaru s displejem).
Vzhled náramku - v jednoduchosti je krása
Xiaomi MiBand 4 je velikostně téměř stejný, jako loňský model a dokonce jdou prohodit jejich silikonové náramky. Přední stranu tvoří barevný AMOLED displej s úhlopříčkou 0,95 palců a rozlišením 240 x 120 pixelů. Displej je chráněn sklem, které je na hranách zaobleno a krásně navazuje na hrany silikonového náramku. Pod displejem se nachází malé senzorové tlačítko, které je ukryto pod ochranným sklem a nijak nemění jeho tvar.
Vnější strana náramku je podobná, jako u předchozí generace. Jsou zde 2 zelené prosvětlovací diody a senzor srdečního tepu. Tato část je mírně vystouplá, aby se více dotýkala pokožky při nošení. Mohu potvrdit, že to ale neobtěžuje a náramek na ruce není cítit.
Řemínek náramku je tvořen z antibakteriálního silikonu, který je tak akorát tuhý. Měřící modul v něm sedí opravdu dobře a pevně - nemusíte se bát, že by modul při nošení vypadl a to ani při sportech a dalších náročnějších aktivitách. Utahování náramku je řešeno hrotem, který zapadá do dírek, které jsou na silikonovém řemínku. Nastavení utažení je dostatečně jemné, takže se nemusíte bát, že by náramek tlačil nebo plandal z důvodu, že by nebylo možné řemínek správně utáhnout.
Hmotnost celého náramku je 22,1 gramů a na ruce ho po chvilce nošení neucítíte. K dispozici jsou i různé barevné řemínky, já mám ale nejvíce rád ten původní černý. Vzhled MiBandu 4 se mi velice líbí a jsem s ním spokojen. A takto vypadá MiBand 4 nasazený na ruce.
První spuštění - rovnou do nabíječky
Před prvním spuštěním doporučuji náramek nejprve nabít - sám jsem to udělal. Po vybalení měl sice můj MiBand 33% baterie, ale proč netestovat s hezky nabitou baterií. V průběhu nabíjení jsem si do telefonu nainstaloval oficiální aplikaci Mi Fit od Xiaomi (je dostupná pro Android i iOS v obchodech). Když byl náramek nabitý na 100%, náramek jsem spároval s telefonem - nic složitého. Stačilo spustit aplikaci Mi Fit a postupovat podle instrukcí na displeji. Po spárování také proběhla první aktualizace firmwaru náramku. Nic víc vás pro správný chod MiBandu 4 nečeká. Níže přikládám detailní fotku nabíječky, která je nově ve tvaru vaničky, do které celý měřící modul zapadne.
Jak dlouho trvá nabíjení? Zkoušel jsem měřit čas, za který se Xiaomi Mi Band 4 nabije na 100%. Naměřil jsem 1h a 45 minut. Nabíjel jsem ze stavu baterie 3% a použil jsem USB nabíječku s proudem 2,4A a funkcí Quick Charge 3.0 (nevím, jestli to mělo vliv). Kapacita baterie v MiBandu 4 je 135 mAh. Je škoda, že není podporováno nějaké rychlonabíjení, takto malá baterie by byla nabitá v rámci pár minut. Díky výdrži 20 dní ale nebudete nabíjet tak často, aby ty skoro 2 hodiny na nabíječce nějak obtěžovaly.
Funkce - kroky, spánek a mnohem více
Co se týče funkcí závislých na vašem pohybu, Xiaomi MiBand 4 dovede měřit vaše kroky, ušlou vzdálenost a spálené kalorie. Dále umí náramek měřit běh, jízdu na kole a plavání. Pokud si náramek necháte přes noc na ruce, změří se i kvalita vašeho spánku, což je pro mne velice zajímavý údaj.
Měření srdečního tepu lze zapnout přímo z menu náramku. Na displeji se zobrazí pulzující srdíčko a následně i aktuálně naměřená hodnota vašeho tepu. V aplikaci MiFit jde také nastavit průběžné měření ve zvolených intervalech. Zajímavá funkce, kterou jsem zapnul, abych měl přehled, jaký mám tap během dne. Jedinou nevýhodou je vyšší spotřeba baterie, ale já nějaký drastický rozdíl nezaznamenal.
Dále má v sobě Xiaomi MiBand 4 budík, časovač a stopky, což se může hodit. Díky tomu, že je MiBand 4 neustále připojen k vašemu chytrému telefonu, dokáže na svém displeji zobrazit aktuální počasí a jeho předpověď, jména volajících, příchozí zprávy a notifikace z vybraných aplikací. Notifikacemi lze dokonce listovat, v menu je na to vyhrazena samostatná položka.
Velice mne potěšila i možnost ovládání hudebního přehrávače v telefonu. Náramek dokonce zobrazuje název aktuálně přehrávané skladby. Je možné vypnout a zapnout přehrávání a přeskakovat skladby. Nic více ani není potřeba a během poslechu už nemusíte vytahovat telefon z kapsy kvůli základnímu ovládání přehrávání.
V náramku je také funkce "najít telefon", která zapne na telefonu vyzvánění a vy ho potom můžete snadno najít. Někdy se to může hodit, nějak často telefon ale nehledám.
Jak se náramek ovládá?
Ovládání náramku je vyřešeno velice jednoduše a intuitivně. Pokud je displej zhasnutý a chcete ho rozsvítit, stačí klepnout na domovské tlačítko pod displejem (a nebo zvednout ruku jako když se koukáte na hodinky - blik a displej se sám rozsvítí). Pro vyvolání menu stačí přejet prstem nahoru. Procházení v menu je řešeno přejížděním nahoru a dolů. Výběr se provádí klepnutím na display a klepnutím na domovské tlačítko se dostanete o úroveň zpátky.
Občas se na displeji objeví i nějaké to tlačítko, nemusíte se ale bát, je vždy přizpůsobeno malé velikosti a jde na něj lehce klepnout. Dotykový display MiBandu 4 reaguje velice dobře a přesně. S ovládáním jsem neměl sebemenší problémy.
Aplikace Mi Fit - přehledy a nastavení
Náramek se spravuje skrze oficiální aplikaci Mi Fit od Xiaomi. Je zde poměrně podrobné nastavení, kde lze vybírat aplikace, které budou odesílat své notifikace do náramku, lze tu nastavovat cíle aktivit, měnit nastavení budíku a kompletně zkrátka přenastavovat MiBand 4. Nastavení je přehledné a jednoduché. Občas je něco více zanořené hlouběji v menu, ale člověk se rychle zorientuje.
Aplikace MiFit slouží i pro přehledy aktivit. Na úvodní obrazovce je zobrazen aktuální den a veškerá naměřená data. Pro listování v historii hodnot je potřeba jednotlivé kategorie rozkliknout a listovat přetahováním doprava a doleva. Abych byl upřímný, tato část aplikace se mi už tolik přehledná nezdá. Není to žádná hrůza, ale dovedu si představit mnohem lépe řešené přehledy aktivit (například Google Fit, který naštěstí lze s náramkem synchronizovat).
Komu by nestačily základní funkce aplikace Mi Fit, mohu doporučit alternativní aplikaci Mi Band Tools od českého vývojáře! Tato aplikace dovede rozšířit funkcionalitu nejen MiBandu 4, ale i dalších chytrých hodinek od Xiaomi.
Shrnutí a závěr
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 se opravdu povedl. Byl vyřešen veliký neduh MiBandu 3 - špatná viditelnost na sluníčku, výdrž je stále parádních 20 dní a za cenu kolem 1000 Kč těžko seženete chytrý náramek, který by byl takto kvalitní a měl tolik funkcí. Celkově jsem s náramkem nadmíru spokojený a Xiaomi MiBand 4 všem rozhodně doporučuji.
Write a Comment