Co je smíšená realita a jak se liší od AR a VR?
Jaký je rozdíl mezi AR a VR?
Rozdíly mezi VR a AR se odvíjejí od zařízení, která vyžadují, a od samotného zážitku: AR používá nastavení v reálném světě, zatímco VR je zcela virtuální. ... VR vyžaduje zařízení s náhlavní soupravou, ale do AR lze přistupovat pomocí smartphonu. AR vylepšuje virtuální i skutečný svět, zatímco VR vylepšuje pouze fiktivní realitu.
Což je lepší VR nebo AR?
Zatímco virtuální realita nahrazuje vaši vizi, rozšířená realita ji přidává. ... Zatímco VR zcela pokrývá a nahrazuje vaše zorné pole, aplikace AR se zobrazují pouze na obrazovce smartphonu nebo tabletu a dokonce i HoloLens dokáže promítat obrázky pouze na omezenou oblast před vašima očima.
Je VR a AR stejné?
Zatímco virtuální realita nahrazuje vaši vizi, rozšířená realita ji přidává. ... Zatímco VR zcela pokrývá a nahrazuje vaše zorné pole, aplikace AR se zobrazují pouze na obrazovce vašeho smartphonu nebo tabletu a dokonce i HoloLens může promítat obrázky pouze na omezenou oblast před vašima očima.
Co je VR AR a MR?
Augmented Reality (AR), Virtual Reality (VR) a Mixed Reality (MR) jsou výrazy, které jsou každým dnem stále populárnější. Jsou to technologie, které integrují virtuální a reálné komponenty.
Jaké jsou 3 typy VR?
Dnes se používají 3 hlavní kategorie simulací virtuální reality: neponorující, částečně ponořující a plně ponořující simulace.
Jak mohu použít AR?
Místo toho potřebujete pouze kameru vašeho zařízení a aplikaci AR. Abyste mohli používat služby Google Play pro AR, potřebujete zařízení Android s: Účet Google. Certifikace ARCore.
...
Nainstalujte si Google Play Services pro AR
V zařízení Android otevřete aplikaci Obchod Google Play . Najděte aplikaci Služby Google Play pro AR. Klepněte na Stáhnout.
Je AR VR budoucnost?
Podle MarketsandMarkets má trh s technologií AR hodnotu 15 $.3 miliardy. Stojí za to prozkoumat různé cesty a trendy, které řídí rostoucí trh rozšířené reality. Odhaduje se, že do konce roku 2020 počet aktivních zařízení AR vzroste na 598 milionů kusů a předpokládá se, že porostou na 1.73 miliard do roku 2024.
Může VR nahradit skutečnou realitu?
Virtuální realita může v budoucnu nahradit většinu reality, ale v tuto chvíli nemá plnou kapacitu. Zrak, sluch a sociální interakce lze nyní nahradit, ale vkus, dotek, vůně, práce a vzdělání ještě nejsou úplně k dispozici.
K čemu je AR dobré?
AR zvyšuje zapojení a interakci a poskytuje bohatší uživatelské prostředí. Výzkum ukázal, že AR zvyšuje vnímanou hodnotu produktů a značek. Dobře implementovaná aktivita AR vyjadřuje inovace a schopnost reagovat na pokrokové značky.
Může virtuální realita nahradit skutečnou realitu?
Způsob, jakým je virtuální realita schopna napodobovat realistické zážitky, ji činí tak populární. Virtuální realita je schopna poskytnout umělé zastávky pro podněty z reálného života, které často produkuje někdo ovlivněný jejich přirozeným prostředím.
Jak se VR dnes používá?
Jak bylo krátce zmíněno dříve, technologie VR se stala primární metodou léčby posttraumatického stresu. Pomocí terapie expozice VR vstoupí člověk do rekonstrukce traumatické události ve snaze vyrovnat se s událostí a uzdravit se. Podobně se také používá k léčbě úzkosti, fóbií a deprese.
CO JE MR a AR?
Rozšířená realita (AR) přidává digitální prvky do živého zobrazení často pomocí fotoaparátu na smartphonu. Mezi příklady zážitků z rozšířené reality patří čočky Snapchat a hra Pokemon Go. ... V prostředí smíšené reality (MR), které kombinuje prvky AR i VR, interagují reálné a digitální objekty.
Co znamená V R?
Chcete znát rozdíl mezi AR a VR?
Je velmi běžné, že se lidé zaměňují mezi různými prostředky technologie, zejména AR a VR. Doufejme, že v tomto článku se konečně seznámíte s tím, co znamená AR a VR s jeho součástmi a samozřejmě jeho rozdílem.
rozšířená realita (AR)
Takže, co je AR? Jednoduše řečeno, je to interaktivní mapa porozumění skutečnému světu. Je to vylepšená edice do skutečného tělesného světa, která je realizována prostřednictvím digitální praxe; vizuální komponenty, jako je zvuk nebo jiné smyslové podněty přenášené prostřednictvím výkonného využití technologie v tomto světě. Zahrnovalo to přenést viditelné, akustické nebo jiné smyslové důkazy na svět, aby se zlepšila jedna příležitost AR. Rozšířená realita ovládla svět svými funkcemi v Konektivita V2X a AR lze popsat jako systém, který sjednocuje tři základní vlastnosti, kterými jsou směs reálného a virtuálního světa, komunikace v reálném čase a realistická 3D certifikace pragmatických a reálných objektů, které můžete dokonale vidět v reálném světě.
Hlavní hodnota rozšířené reality je to, jak se prvky digitálního světa spojují do lidského chápání skutečného světa, nikoli jako nekomplikovaná prezentace dat, ale prostřednictvím sloučení pohlcujících pocitů, které jsou považovány za základní součásti atmosféry. Nejpokročilejší funkční systémy AR, které uživatelům přinášejí pohlcující zážitky se smíšenou realitou. Abyste lépe pochopili, co je rozšířená realita, nejlepším příkladem je hra známá jako Pokémon Go. Během hraní hry členové objevují a chytají postavy Pokémonů, které se objevují ve skutečném světě, ať už jsou na vaší cestě, ve studni nebo dokonce ve vaší koupelně, lze je najít kdekoli.
Co je virtuální realita (VR)?
Abychom odstranili vaše pochybnosti, virtuální realita (VR) se vztahuje na počítačově generovanou simulaci, ve které může člověk komunikovat uvnitř neskutečné trojrozměrné scény pomocí počítačových zařízení, jako jsou speciální brýle s obrazovkou nebo měřidla vybavená senzory. V tomto simulovaném syntetickém prostředí je uživatel schopen zažít realistické dobrodružství. Virtuální realita (VR) vytváří pomocí technologie pohlcující předstíraný svět, který se může zdát docela autentický. Prostřednictvím pragmatického diváka reality mohou hráči vidět nahoru, dolů nebo jakýmkoli způsobem, jako by tam měli být.
Virtuální realita má několik případů použití, včetně zábavy a her, působí jako obchodní, vzdělávací i cvičné prostředky. Koncept virtuální reality je postaven na přímočaré směsi pouhých dvou slov: virtuální a skutečné. Software generuje a zpracovává virtuální světy, se kterými se setkávají uživatelé, kteří musí nosit speciální hardwarové příslušenství, jako jsou brýle, sluchátka a speciální rukavice. Při společném použití může uživatel pozorovat virtuální svět a komunikovat s ním jakoby zevnitř. Virtuální realita se snaží vytvořit imaginární scénu, která může být poskytnuta našim smyslům s nepřirozenými informacemi, takže naše myšlenky přijímají, jako by to byla téměř realita.
AR vs VR
Aby se odstranil zmatek, rozšířená realita využívá skutečné podmínky reálného světa a přidává virtuální znalosti, aby zážitek zintenzivnil. AR je z 25 % virtuální a ze 75 % skutečná. Není vyžadován žádný AR headset a používá se ke zlepšení reálného i virtuálního světa. Zatímco VR pohltí uživatele a umožní jim to inhabit zcela odlišné prostředí, zejména virtuální prostředí vytvořené a vykreslené počítači.
Uživatele může zajímat animovaný displej nebo skutečné místo, které bylo znázorněno a nainstalováno v aplikaci pro virtuální realitu. Vizuální smysly jsou pod kontrolou systému. Aby se uživatel cítil opravdově, potřebuje některá zařízení a vybavení VR headset. Použitím technologie VR je uživatel oddělen od skutečného světa a zapojuje se do zcela fiktivního světa a nakonec se používá k vylepšení fiktivní reality pro herní atmosféru.
Použití AR
Vyvíjejí se aplikace AR, které vkládají text, obrázky, videa a další druhy věcí. Tiskový a rozhlasový průmysl používají aplikace technologie AR k propagaci digitálního obsahu na vrcholu skutečných časopisů. Kromě toho vám technologie AR poskytuje růst překladatelských aplikací, které vám pomohou porozumět textu v jiných jazycích. S pomocí nástroje Unity 3d Engine se AR používá také k výrobě 3D her v reálném čase.
Využití VR
Technologie VR se používá k vybudování a vylepšení fiktivní reality pro herní svět. VR může armáda používat pro letecké simulace, bojiště a simulace. Používá se jako digitální cvičební zařízení ve více sportech a pomáhá regulovat hru sportujícího člověka a zkoumat jeho techniky. Stává se také primární metodou pro zvládnutí posttraumatické úzkosti. Pomocí zařízení VR se uživatelé mohou dostat do reálného světa i do imaginárních prostředí, jako je komunita vřískajících tučňáků nebo dokonce zadní část hydry. Technologie VR nabízí obětem bezpečné prostředí, ve kterém se mohou setkat s věcmi, kterých se zachytí. A konečně, studenti medicíny používají VR ke studiu a provádění procedur.
Životopis autora: Imroz Mansuri je herní režisér, podnikatel, umělec a držitel ocenění a v současnosti je herním režisérem a tvůrcem her. hry windstar. Jako herní režisér pracoval na více než 75 hrách a přispěl, včetně toho, že pracovali na různých typech her. Vytváříme hry v mnoha technologiích a jsme nejlepší v jednotných 3D hrách.
Co je smíšená realita a jak se liší od AR a VR?
Co je smíšená realita a jak se liší od AR a VR?
4049 957
Virtuální a rozšířená realita jsou již nějakou dobu v centru pozornosti, ale v bloku je nové dítě, kterému se v poslední době dostává velké pozornosti zasvěcených z oboru, analytiků trhu a technických nadšenců. „Nová“ technologie s názvem Mixed Reality, která hrozí převrácením herního průmyslu, není vůbec nová, protože ji na počátku devadesátých let definoval profesor University of Toronto Paul Milgram a výzkumník umělé inteligence (AI) Fumio Kishino jako lhaní kdekoli v končetinách „kontinua virtuality“. Jak již bylo řečeno, teprve nyní technologie dospěla natolik, aby technologické společnosti mohly uvažovat o uvedení zařízení MR na trh, přičemž společnost Microsoft se brzy ujala vedení díky náhlavní soupravě HoloLens, ale o tom později.
VR, AR a MR: Prořezávání marketingového žargonu
Než se pokusíme dostat k přesným rozdílům mezi virtuální, rozšířenou a smíšenou realitou, je důležité si uvědomit, že tři jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny a nejsou zdaleka tak odlišné jako některé zúčastněné strany s vlastním zájmem by nás přimělo věřit. Mnoho respektovaných výzkumných pracovníků a techniků je již dlouho skeptických vůči marketingovým oddělením technologických společností, které popisují MR a AR jako různé technologie, a to bezdůvodně. Ve skutečnosti ani VR není úplně jiné zvíře, když se na něj podíváme v širším kontextu, ale stále existuje několik klíčových rozdílů mezi třemi, na které je třeba poukázat, abychom lépe porozuměli těmto nově vznikajícím technologiím.
Zatímco virtuální realita (VR) je nejznámější ze všech tří, Augmented Reality (AR) se v loňském roce stala zuřivou spuštěním Pokémon GO od Niantic Labs. Jak se tedy VR, AR a MR navzájem liší? Zatímco VR se zabývá pouze virtuálním světem, AR je ve skutečnosti sloučením skutečného a virtuálního. Jak jeho název napovídá, AR je rozšíření nebo vylepšení skutečného světa přidáním digitálních prvků, o čemž každý specializovaný hráč Pokémon GO ví příliš dobře..
Zatímco VR i AR již nějakou dobu působí ve veřejné sféře, Mixed Reality (MR) je relativně nový pojem, který se do lexikonu spotřebitelských technologií dostal teprve nedávno a je silně tlačen softwarovým gigantem z Redmondu ve Washingtonu. , Microsoft.
Co je smíšená realita?
Jednoduše řečeno, smíšená realita (známá také jako hybridní realita) je kombinace reálného a virtuálního prostředí k vytvoření nových vizualizací kde objekty a lidé v reálném životě koexistují a interagují se zařízeními, tvory a krajinami v digitálním světě. Na rozdíl od virtuální reality, smíšené reality umožňuje uživatelům plynulou navigaci ve virtuálním i reálném světě současně. Virtuální prvky jsou navrstveny do reálného prostředí, takže interakce s těmito objekty nebo tvory se zdají skutečné. Pokud si myslíte, že to zní až příliš podobně jako Augmented Reality, nemýlíte se úplně, ale mezi těmito dvěma technologiemi je několik jemných rozdílů, kterým se budeme věnovat později.
MR vs VR
Virtuální realita je již dlouho propagována jako další velká věc v oblasti spotřebitelských technologií, ale doposud se jí nepodařilo zachytit představivost běžných spotřebitelů, jakou mají smartphony za poslední desetiletí. VR si však v technologické komunitě našel mnoho zájemců. Obří nadnárodní společnosti, jako je Facebook, Sony a HTC, již do nové technologie investovaly značné prostředky se zařízeními jako Oculus Rift, PlayStation VR a HTC Vive. Dokonce i platforma Google Daydream VR zaznamenala v poslední době vzestup a očekáváme, že v nadcházejících dnech bude platforma podporovat více OEM.
Co přesně je tedy virtuální realita a v čem se liší od jejích dvou duchovních bratranců - AR a MR? Virtuální realita je technologie, která pomocí počítačově generovaných snímků vytváří realistické virtuální prostředí, které mohou lidé v reálném světě zažít a komunikovat s nimi tak, aby měli pocit, že jsou vlastně součástí virtuálního nastavení. Typicky budete potřebovat specializované vybavení, abyste mohli zažít virtuální realitu, a jakmile získáte doporučené nastavení, budete se moci rozhlédnout po softwarově generovaném umělém světě, pohybovat se v něm a pracovat s virtuálními prvky, jako byste sami jste vlastně součástí virtuálního světa.
Takže teď, když máme lepší porozumění virtuální realitě, pojďme se podívat na to, jak se liší od smíšené reality. Na rozdíl od prostředí VR, které je téměř zcela umělé, MR ve skutečnosti zahrnuje objekty z reálného života smíchané s virtuálními prvky. Takže i když VR i MR nutí uživatele věřit, že interagují s počítačem generovanými prvky, přinejmenším v reálném světě část smíšené reality je ve skutečnosti „skutečná“, zatímco virtuální realita má s realitou velmi malé spojení.
MR vs AR
Zatímco rozdíl mezi virtuální realitou a smíšenou realitou je docela jasný, rozdíl mezi Augmented Reality a Mixed Reality je relativně nejednoznačný. Ve skutečnosti, abych byl upřímný, nejde ani tak o úplně odlišné technologie v nejpřísnějším smyslu tohoto pojmu.
Abychom vysvětlili rozdíl mezi Augmented and Mixed Reality, měli bychom se blíže podívat na to, jak bylo MR definováno Milgramem a Kishinem před těmi lety. Podle nich MR leží „kdekoli mezi extrémy kontinua virtuality“. I když to na první pohled zní jako spousta zbytečného technologického žargonu, kontinuum virtuality je ve skutečnosti konceptem, který popisuje spojitou škálu v rozmezí od zcela virtuální (jako ve virtuální realitě) po zcela skutečnou (jako ve skutečném životě).
V podstatě to opravdu znamená Smíšená realita zahrnuje vše od rozšířené reality po rozšířenou virtuálnost, které jsou na dvou koncích technologie. Teoreticky jsou obě vlastně podmnožiny smíšené reality, pokud obě tyto technologie navzájem srovnávají skutečný a virtuální svět. Odlišují se však v tom, kde leží na výše zmíněné stupnici kontinuity virtuality.
Jak název napovídá, Augmented Reality je na jednom konci spektra smíšené reality a zahrnuje více „reality“ než „virtuality“, zatímco „Augmented Reality“ je v podstatě virtuální svět, který byl „rozšířen“ nebo vylepšen přidáním několika objektů z reálného světa. Jak již bylo řečeno, různé společnosti používají termín smíšená realita k označení mírně odlišných věcí a za současného stavu je těžké získat standardní definici.
Použití smíšené reality
Stejně jako u jeho známějších protějšků se očekává, že Mixed Reality bude ve svých počátcích považována za herní platformu. Bylo by však chybou zavrhnout MR pouze jako herní platformu, protože tato technologie již byla začleněna do různých aplikací v nejrůznějších průmyslových odvětvích, mimo jiné včetně, umění, zábava, výroba, zdravotnictví, letectví a vzdělávání.
Smíšená realita je také je testován vojenskými zařízeními různých národů na bojový výcvik, lze tedy s jistotou říci, že pro tuto technologii existuje dostatek možných případů použití.
Klíčové připravované MR přístroje a kdy je můžeme očekávat
Jak již bylo zmíněno dříve, společnost Microsoft zaujímá vedoucí postavení v prosazování smíšené reality. Společnost již předvedla simulaci chůze na povrchu Marsu NASA pomocí svého displeje HoloLens Head Mounted Display (HMD), který je založen na vlastní platformě MR, Windows Mixed Reality, která je součástí aktualizace Windows 10 Fall Creators Update . V případě, že vás zajímá cena, HoloLens Development Edition se začala dodávat minulý rok pro 3 000 $ kus. K dispozici je také komerční sada s podnikovými funkcemi, jako je Bitlocker Security, a ta se prodává za 5 000 $.
Chcete-li si promíchat smíšenou realitu, ale máte pocit, že HoloLens je kvůli vaší přemrštěné cenovce daleko od vaší ligy, budete potěšeni, že na tom pracuje spousta renomovaných technologických společností z celého světa přináší své vlastní MR zařízení založené na platformě Windows Mixed Reality za podstatně výhodnější ceny, než jaké účtuje Microsoft.
Asus, Dell, Acer, HP a Lenovo jsou jen některými z velkých jmen pracují na uvedení vlastních náhlavních souprav MR na trh v následujících měsících. I když ne všechny tyto společnosti oznámily ceny svých nadcházejících náhlavních souprav, ceny společností Acer a HP mají cenu 299 $ a 329 $ resp. V této fázi je těžké říci, zda Microsoft dotuje náklady na popularizaci své platformy MR pro Acer a HP, ale za tyto ceny jsou obě zařízení výrazně dostupnější než náhlavní soupravy VR od společností Oculus, Sony a HTC.
Pokud se však zdá, že i 300 $ je na vyšší straně, startup s názvem Zapper vás pokrývá. Společnost v loňském roce zahájila činnost, o které se věří první kartonová náhlavní souprava MR na světě s názvem ZapBox, který je dodáván s kartonovými řadiči a speciálním širokoúhlým objektivem fotoaparátu. Zařízení bylo původně spuštěno na Kickstarteru, kde vydělalo přes 84 000 $ a v současné době je k dispozici k předobjednání na vlastním webu společnosti pouze za 30 $.
O tom, kdy dostanete svůj ZapBox, pokud si ho teď předobjednáte, není ani slovo, ale vývojářské edice zařízení Acer a HP by se měly začít dodávat příští měsíc. Jednotky konečných spotřebitelů však budou zřejmě k dispozici ke koupi až na konci roku.
I když se společnost Microsoft ujímá vedení při propagaci smíšené reality, rozhodně není jedinou společností, která na technologii spaluje půlnoční ropu. Start na Floridě s názvem Magic Leap také údajně pracuje na virtuální sítnicový displej namontovaný na hlavě který byl až doposud držen pod pokličkou, ale říká se, že bude v nějaké fázi od příštího dne oficiálně zficiálněn. I když je obtížné něco říci s jistotou o nadcházejících produktech Magic Leap, protože neexistují žádné konkrétní informace, společnost musí dělat něco správně, vzhledem k tomu, že od společností Google získaly více než 540 milionů rizikového kapitálu, Qualcomm a Kleiner Perkins Caufield & Byers.
Minimální hardwarové požadavky pro platformu Windows Mixed Reality
Jak již bylo zmíněno dříve, očekává se, že tradiční náhlavní soupravy MR budou podstatně dostupnější než nabídka VR, která je v současné době na trhu, ale další oblastí, kde se očekává, že nadcházející technologie trumfne zavedené hráče VR, je oddělení hardwaru PC. Zatímco pro používání PlayStation VR potřebujete PlayStation 4, HTC Vive i Oculus Rift vyžadují k bezchybnému chodu drahé a špičkové PC komponenty.
Naštěstí to ale vypadá, že budete moci provozovat zařízení Windows MR bez vypálení díry v kapse. Je to proto, že Microsoft oficiálně oznámil, že náhlavní soupravy Windows Mixed Reality si vystačí s relativně skromnějším hardwarem, včetně CPU Intel Core i5 a GPU kompatibilní s DX12, včetně Intel HD Graphics 620, což je integrovaný grafický procesor, který se nachází v procesorech notebooků 7. generace Intel Core (Kaby Lake).
Mezi další požadavky patří 8 GB RAM, 100 GB SSD a podpora Bluetooth 4.0 nebo nad. Váš počítač bude také potřebovat Port HDMI 1.4 / 2.0 nebo DisplayPort 1.3, takže jej můžete připojit k náhlavní soupravě MR.
Zatímco výše uvedené specifikace budou koncovým spotřebitelům stačit na provoz jejich náhlavních souprav Windows MR, Vývojáři budou zřejmě vyžadovat mnohem výkonnější počítače. Podle společnosti Microsoft budou vývojáři potřebovat alespoň šestijádrové jádro CPU Intel Core i7 nebo AMD Ryzen 7 1700 s 8 fyzickými jádry a 16 vlákny. 16 GB RAM, 10 GB úložiště, Bluetooth 4.0 (nebo vyšší) a jeden port USB 3.0 budou vývojáři také potřebovat, aby mohli pracovat se svými náhlavními soupravami Windows MR. Pokud jde o GPU, vývojáři budou potřebovat buď Nvidia GeForce GTX 980, GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 480 s 8 GB RAM.
VIZ TÉŽ: Co je Bluetooth 5? Vše, co potřebujete vědět
Smíšená realita: To nejlepší z virtuální a rozšířené reality
Jak název napovídá, Mixed Reality slibuje, že přinese to nejlepší z virtuální a rozšířené reality kombinací pohybových senzorů, pokročilé optiky a špičkového softwaru. Pokud dokáže přinést jen zlomek toho, co slibuje, otevře zcela nový svět možností tím, že přinese aplikace, hry a interakce, které dosud nezažijeme. Na večírek může být pozdě, ale s očekáváním, že ceny budou na relativně dostupnější úrovni než u zařízení VR, může Mixed Reality jednoho dne velmi dobře přejít na mainstream, ale na to si budeme muset ještě chvíli počkat pokud technologie může skutečně poskytnout něco, co může překonat herní mezeru a oslovit širší publikum.
To tedy bylo vše, co se týče smíšené reality, ale pokud máte nějaké dotazy nebo myšlenky, dejte nám vědět v sekci komentáře níže. Rádi vás slyšíme.
Write a Comment